Relax

Relaxačné centrum

Čím vhodne doplniť príjemné ubytovanie? Alebo ako zabezpečiť relax po namáhavom pracovnom alebo športovom dni? Odpoveďou je hotelové relax centrum.

Parná sauna

Je to sauna s teplotou 45 – 55°C a vysokou vlhkosťou vzduchu (až 100%). Medzi jej účinky patrí predovšetkým uvoľnenie svalstva pohybového aparátu s následnou celkovou relaxáciou. Vyššia teplota vzduchu napomáha tiež k zvýšeniu potenia tela a tým sa organizmus zbavuje toxických látok. Ďalej dochádza k posilneniu imunitného systému, oslabeného hlavne po rôznych ťažkých infekčných ochoreniach. Odporúčaná dĺžka pobytu v parnej saune je 15 minút, následne je vhodné organizmus patrične ochladiť – napr. ľadovou sprchou a dopriať mu krátky relax. Procedúru je možné dva až trikrát opakovať.

Fínska sauna

Je to sauna s teplotou 80 – 90°C, výška teploty sa reguluje tým, že sedíme na nižších alebo vyšších lavičkách, ktoré sa nazývajú “lauteet”. Teplom sa otvárajú póry na potiacej sa pokožke. Kamene na ohnisku (“kiuas”) v rohu sú veľmi horúce a keď sa na ne naleje voda, oblak pary zahalí miestnosť. Para zväčšuje pocit horúčavy v saune. Ako často nalievať vodu na rozpálené kamene je individuálne. Po 5-20 minútach je potrebné sa ochladiť studenou sprchou. Tento postup sa opakuje aspoň dvakrát. Celý proces trvá 30 minút až 2 hodiny. Na konci je potrebné sa osprchovať s použitím mydla a šampónu.

Infra sauna

Sauna s možnosťou regenerácie organizmu pri použití terapeutického efektu infračerveného žiarenia podobného, ako je tepelné slnečné žiarenie a jeho účinky. Infračervené žiarenie je neviditeľné pre oči s vlnovými dĺžkami od 0,07mikrónov do 15 mikrónov, ktoré sa nachádza pod spektrom červeného svetla, avšak jeho účinky na telo dokážeme cítiť ako tepelnú energiu. Účinné infračervené tepelné žiarenie preniká pod povrch kože do hĺbky až 3 – 4 cm (čiže väčšej hĺbky než suchá sauna) a vyvoláva celý rad liečebných a zdravie upevňujúcich procesov.

Masáže

Klasická (krčná chrbtica, chrbát, sedacie svaly), klasická (celotelová masáž), športová masáž nôh, medová masáž, čokoládová masáž a antistresová (hlava, tvár, krk).